Akcie AMD si připsaly 35 %, pomohli jim Číňané

Poslední týden byl na burzách ve znamení vzestupů a pádů. Řada společností oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku, stejně jako naznačovaly své plány do budoucna. A investoři na to vzápětí prudce reagovali. Nejznatelnější skok se odehrál u výrobce procesorů AMD, který odhalil své významné strategické partnerství.

Největším trhákem uplynulého týdne byla společnost AMD, která se specializuje zejména na výrobu počítačových procesorů. Jen pár hodin po oznámení jejích výsledků za první kvartál a naznačení budoucího vývoje se akcie AMD prudce vyšvihly vzhůru a jejich cena se zvýšila o více než třetinu. A je dost možné, že se růst jen tak nezastaví a ceny se budou ještě zvyšovat.

Odhady analytiků byly sice vůči téhle společnosti celkem vstřícné, ale reálné výsledky je i tak překonaly, což mnohé investory viditelně potěšilo. AMD uzavřela první kvartál s tržbami 832 milionů dolarů, přičemž odhady se pohybovaly jen okolo 819 milionů. Loni touhle dobou to sice bylo zhruba o 200 milionů víc, ale i tak jsou výsledky dobré. Akcie společnosti za první čtvrtletí roku ovšem poněkud ztratily na ceně, a to o 0,12 procenta, ale analytici očekávali 0,13 %, takže i tohle byl slušný výsledek. Nejvíc ale AMD všechny potěšila prohlášením, že v dalším čtvrtletí by její tržby měly vzrůst až o 18 procent. Svou zásluhu na tom bude nejspíš mít i uzavření partnerství AMD s čínskou společností Tianjin Haiguang Advanced Technology Investment, kdy obě firmy budou vytvářet serverové čipy určené Číňanům. A AMD díky tomu obdrží 293 milionů dolarů za udělení své licence.

Po téhle zprávě se ceny akcií AMD vyšvihly o 35 procent výš, a obchodovaly se rázem za 3,5 dolaru za kus.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*