48 procent Brazilců by chtělo Bitcoin jako oficiální měnu

Téměř polovina Brazilců by ráda viděla Bitcoin jako oficiální měnu. Co si budeme povídat. Oči mnohých kryptoměnových nadšenců i kritiků se v poslední době upírají do oblasti Střední a Jižní Ameriky. Zájem podporují i výsledky nedávno zveřejněného průzkumu veřejného mínění, podle kterých by až 48 procent Brazilců chtělo udělat po vzoru Salvadoru z Bitcoinu oficiální měnu v zemi.

Abychom ale dali prostor i té druhé polovině, tak třicet procent respondentů s takovým návrhem spíše nesouhlasí a 21 procent dotazovaných je pak zásadně proti němu.
Střední a Latinská Amerika v popředí zájmu
Podíl Brazilců, kteří se vyjádřili, že by nikdy neinvestovali do kryptoměn, dramaticky poklesl z 33 % v roce 2020 na pouhých 1 2% v roce 2021. Jako hlavní důvody jsou uváděny obavy o bezpečnost, vysoká volatilita a nedostatek peněz.
Brazílie se stala teprve druhou zemí na světě (za první Kanadou), která schválila v březnu tohoto roku spuštění fondu obchodovaného na burze – ETF.
No a pak tu máme Salvador, malou středoamerickou zemi, která 7. záři udělala průkopnický krok a oficiálně schválila Bitcoin (vedle amerického dolaru) jako zákonné platidlo v zemi. Tady je třeba ale dodat, že tento historický den byl poznamenán některými technickými problémy, které nakonec (hlavně díky enormnímu zájmu uživatelů) byly několik hodin nedostupné.
Už před oficiálním spuštěním bylo jasné, že lidé vezmou útokem i novou, vládou podporovanou virtuální peněženku Chivo. Vláda se totiž rozhodla podpořit přijetí Bitcoinu tím, že všem uživatelům této peněženky věnovala při první aktivaci BTC ve výši zhruba 30 dolarů (což je asi 645 Kč).
Kdo bude další?
Kryptoměnová komunita očekává, že Salvador je jen tou první kostičkou domina, která padla na cestě k hyperbitcoinizaci.

V Brazílii je pak nejvyšší podíl občanů, kteří podporují přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Mezi další země Latinské Ameriky, o kterých se spekuluje, že mají zájem o Bitcoin, pak patří Argentina, Kolumbie, Chile či Kostarika.
A nejde jen o Střední a Jižní Ameriku. Výsledky nedávného výzkumu provedeného společností YouGov ukazují, že 27 % Američanů by podpořilo přijetí Bitcoinu jako oficiální měny vedle amerického dolaru. A jak se dalo očekávat, nejvíce krypto-friendly jsou pak představitelé generace mileniálů a generace Z.
Závěr
Salvador byl první zemí, která se rozhodla jít proti Mezinárodnímu Měnovému Fondu (MMF) a dala Bitcoinu status oficiálního platidla v zemi. Tento krok je ostře sledován a hodnocen ze všech stran. Věřím, že to hodnocení bude velmi pozitivní a další státy budou následovat

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*